Łagiewniki okrutnie mroźne

02-01-2016

Ruszyłem się. Spacerek najpierw przez Łagiewniki później tradycyjny cyklogrobing. Od rana kombinowałem i zdecydować się nie mogłem. Rekonesans mrozu przy okazji niezbędnych zakupów i… dalej nie wiem.

Decyzja w końcu zapadła. Ubrany na „cebulkę” ruszam niemal w samo południe. Wiatr, zimny i mroźny. Wszystko ok tylko szczęka zamarza. Strykowską do Wycieczkowej i już w lesie. Jakoś goło na tych drzewach. Ulica pusta. Ledwie dwóch biegaczy i jeden cyklista szosowiec. Migusiem koło kapliczek, skręt nad stawy. Pojawiają się opatuleni spacerowicze i tak jakby się na mnie dziwnie patrzyli (?). Stawy zamarznięte. Lód chyba nawet dość gruby bo ślizga się na łyżwach jeden odważny.
ŁagiewnikiAlejami, ścieżkami. Ta główna droga w stronę Arturówka w kocich łbach cała, ludzie się kręcą to i nie lubię nią jechać. Tu przynajmniej nie wieje. Można troszkę wolniej, spokojniej.

ŁagiewnikiNie, oddychać głęboko raczej nie można. Mróz ścina płuca, żyletki gdzieś tam tną wszystko.

W Arturówku za to ludzi sporo, przede wszystkim spacerowicze, pewnie autkami przyjechali. Przed knajpką ani jednego roweru, choć nad stawami kilka śmignęło. Tu również woda ścięta. Ktoś na łyżwach, kilka osób spaceruje blisko brzegu.

ArturówekJak było? Zmarzły mi palce u rąk i nóg. Okrutne było czekanie na zielone światło. W czasie jazdy nie odczuwałem tak zimna, palce stóp jednak pracują. W mieście dokuczał i potęgował uczucie zimna porywisty wiatr. Zdecydowanie mniej sił po chorobie i troszkę obawa o nawrót. Linki hamulcowe też nie działają jak trzeba, nie wyobrażam sobie zmiany dętki, czy innej, nawet drobnej naprawy. Powiem tak, to raczej nie moja bajka jeździć w takie mrozy. Zbyt wiele się nie zobaczy. Myśli zaprzątnięte zupełnie czymś innym. Zostawiam sobie jednak lekko uchyloną furtkę.

Teraz czas na lekarstwo, znaczy 2 x 25 na obie zmarznięte stopy, dosyć tej chemii 🙂

  • Stanisław

    …..ja przy takim mrozie to tylko marsze i spacery …a rower czeka na wiosnę….

    • i to, zdaje się najlepsza metoda
      pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂